Gabloty informacyjne

Gabloty informacyjne PJK to bardzo popularny i praktyczny sposób na zamieszczanie ważnych ogłoszeń na terenie osiedla, bloku mieszkalnego czy budynku użyteczności publicznej. W ofercie PJK posiadamy wiele modeli, które różnią się od siebie przeznaczeniem i sposobem montażu. Dzięki temu każdy z Państwa znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Proponujemy klasyczne gabloty do komunikacji wewnątrz budynków, które są montowane w sposób zarówno podtynkowy, jak i natynkowy. Wykonujemy również gabloty informacyjne odporne na warunki atmosferyczne, które umieścimy następnie na zewnątrz. Klient może ponadto poddać gablotę personalizacji, wybierając materiał, kolor profili, rodzaj konstrukcji czy też inne, dodatkowe opcje.

gabloty informacyjne pjk

Łatwość użytku i bezpieczeństwo

Najczęściej nasze gabloty ogłoszeniowe są używane w celu częstej zmiany ich zawartości. Dlatego też projektujemy je w taki sposób, by jak najbardziej ułatwić to zadanie, a przy tym zabezpieczyć konstrukcję przed uszkodzeniami i niepowołanymi rękoma. Dlatego też ramy są gładkie, pozbawione ostrych krawędzi, a szkło opcjonalnie jest wzmacniane. Dzięki temu przeszklenia w gablotach są nie tylko trwałe, ale i łatwe w utrzymaniu czystości. Co więcej – w gablotach jest możliwość zamontowania oświetlenia, dzięki czemu umieszczane informacje są zawsze widoczne i czytelne.

Dzięki łatwości użytku, bezpieczeństwu, elegancji i uniwersalności, gabloty informacyjne PJK znajdują zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, dużych osiedlach, ale i szkołach, urzędach, świątyniach czy instytucjach kulturalnych.

Gabloty podtynkowe, natynkowe, a może wolnostojące?

W PJK wiemy, że najważniejsza jest wygoda i jakość. Dlatego też naszym Klientom oferujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb i możliwości. W związku z tym do wyboru mamy gabloty informacyjne podtynkowe, natynkowe oraz wolnostojące.

To jednak nie wszystko, bowiem każda z tych gablot może być personalizowana. Otóż w przypadku gablot podtynkowych mamy do wyboru wykonanie ze stali kwasoodpornej, gdzie szyba może być otwierana w sposób klasyczny lub też przesuwna. Jeśli wybierzemy z kolei wariant natynkowy, to możemy wybierać między stalą kwasoodporną a aluminium. Ponadto szyba może być przesuwna lub otwierana klasycznie na boku – niezależnie od wybranego przez nas materiału.

W przypadku gablot wolnostojących musimy dodatkowo zadbać o wyjątkową wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. W związku z tym nasze gabloty wolnostojące, montowane na zewnątrz są wyposażone w specjalne słupy podtrzymujące, które wbetonowane w podłoże, zapewniają stabilną pozycję całej konstrukcji. Ponadto konstrukcja jest zawsze solidna, wykonana ze stopów aluminium lub stali nierdzewnej, które są ocynkowane i zabezpieczone przed korozją. Wszystko to sprawia, że gablota jest trwała i może służyć przez długie lata.

Jak zabezpieczyć gabloty informacyjne przed wandalizmem?

Gabloty informacyjne to od wielu lat niezastąpione miejsce, gdzie możemy umieścić najważniejsze informacje i ogłoszenia dla wybranej grupy odbiorców. Niestety często jesteśmy też świadkami nieodpowiedniego korzystania z gablot i niszczenia ich. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni przed aktami wandalizmu, szczególnie jeśli gablota ogłoszeniowa stoi na zewnątrz.

Wszak zależy nam na tym, by nie tylko konstrukcja przez jak najdłuższy czas była w doskonałej kondycji, ale również, by zamieszczone w niej informacje były dostępne dla społeczności. Gabloty informacyjne pełnią w końcu ważną rolę w przekazywaniu historii, promocji wydarzeń i dostarczaniu cennych informacji, dlatego ich ochrona jest kluczowa. Jak więc skutecznie chronić gabloty informacyjne przed wandalami?

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności warto zainwestować w solidne i trwałe materiały konstrukcyjne. Wytrzymałe gabloty z solidnych tworzyw i szkła utrudnią potencjalnym wandalom dostęp do ich zawartości. Dlatego też w PJK zawsze jakość wykonania stawiamy na pierwszym miejscu.

Po drugie, zainstalujmy oświetlenie zewnętrzne. Jasne oświetlenie wokół gabloty może bowiem skutecznie zniechęcić potencjalnych wandali, którzy często działają w ukryciu. Światło może także pomóc w monitorowaniu gabloty za pomocą kamer.

Jeśli to nie pomaga, to warto rozważyć także monitoring wideo. Kamery monitoringu wideo mogą pomóc w identyfikacji wandali i odstraszeniu potencjalnych sprawców. Jeśli mamy do czynienia z osiedlem czy centrum miasta, to dobrym rozwiązaniem może być zaangażowanie społeczności. Informujmy mieszkańców i korzystających z gabloty o jej znaczeniu i roli, jaką pełni. Często to poczucie wspólnoty i odpowiedzialności może pomóc w ochronie naszego wspólnego mienia.

Menu