Pakomatic PJK

skrzynka na paczki

STREFA POCZTOWA PAKOMATIC PJK

Nowoczesne i wygodne skrzynki paczkowe i listowe
Zintegrowana i funkcjonalna strefa pocztowa według Twojego projektu!

skrzynka na paczki pocztowe

Jak wolicie otrzymywać swoje paczki? Kurierzy, choć dostarczają paczki pod same drzwi, to często mijają się z domownikami z powodu godzin swojej pracy. Dobrą alternatywą są paczkomaty, jednak nie każdy sklep oferuje taki rodzaj wysyłki. Poza tym paczkomat, choć wygodny, może być znacznie oddalony od naszego miejsca zamieszkania. Pakomatic i PJK połączyły siły by wspólnie stworzyć rozwiązanie, które zażegna wszystkie paczkowe problemy.

Pamiętacie grę Tetris? Zainspirowani nią stworzyliśmy skrzynki, które odznaczają się funkcjonalnością, estetyką i będą prawdziwą gratką dla wszystkich architektów. Pakomatic Tetris pozwoli na zaprojektowanie skrzynki pocztowej zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami - to proste jak układanie klocków!

Czy wiesz, że...

Strefa pocztowa to najczęściej odwiedzane miejsce w budynku?

Ponad 98% mieszkańców odbiera pocztę jeszcze tego samego dnia, a 55% z nich z radością wyczekuje przesyłki od kuriera.

Rynek paczek jest już większy niż rynek listów?

Przełom w tej kwestii nastąpił już w roku 2015. Od tego czasu obserwujemy nieustanny wzrost rynku paczek i spadek rozwoju rynku listów, które zastępowane są przez formy elektroniczne. Wiąże się to z potrzebą zmiany w tworzeniu stref pocztowych.

W tym roku do przeciętnego mieszkania zostanie dostarczone aż 25 paczek!

Dane pokazują ciągły wzrost popularności zakupów online. W 2018 roku do przeciętnego mieszkania trafiało ok. 20 paczek - w 2019 będzie to 25, a tendencja wzrostowa utrzymuje się od kilku lat. Tradycyjne skrzynki listowe nie pomieszczą paczki - co najwyżej awizo. Dlatego w trosce o komfort mieszkańców i ich dóbr wymyśliliśmy Pakomatic Tetris!

przesyłkomaty

Statystyki jasno mówią, że numerem 1 spośród wszystkich udogodnień w budynku jest właśnie strefa pocztowa. Poświęcając jej więcej uwagi, podkreślisz oryginalność i nowoczesność budynku, jednocześnie zdobywając uznanie i zainteresowanie przyszłych mieszkańców.

Wyobraź sobie pierwsze spotkanie z nowym lokatorem. Jeśli wśród udogodnień wymienisz mu Pakomatic Tetris, który jest w zasadzie prywatnym paczkomatem, pozwalającym swobodnie odebrać zamówienie o każdej porze dnia, na pewno nie umknie to jego uwadze.

PJK PAKOMATIC

Lubimy nazywać nasz produkt pierwszymi Inteligentnymi Skrzynkami Paczkowymi. Zostały zaprojektowane, wychodząc naprzeciw potrzebom każdego nowoczesnego człowieka, żyjącego w ciągłym biegu. Nasze rozwiązanie eliminuje tzw. “Problem Ostatniej Mili” czyli trudność z dostarczeniem przesyłki na ostatnim etapie jej przewozu. Obecnie nasze rozwiązanie polecamy wszystkim deweloperom, a mieszkańcy chwalą sobie je za wygodę oraz jakość i estetykę, które gwarantowane są przez ponad 40 lat obecności PJK na rynku produktów pocztowych. Nigdy więcej oczekiwania w stresie na kuriera i podróży do punktu pocztowego na drugim końcu miasta!


 

ELEMENTY STREFY POCZTOWEJ PAKOMATIC PJK

Skrzynki listowe

Są podstawą każdej strefy pocztowej. Na każde mieszkanie powinna przypadać choć jedna skrzynka listowa. Produkty PJK zagwarantują bezpieczeństwo i estetykę na długie lata. Przygotowując naszą ofertę, skupiliśmy szczególną uwagę na możliwości obsadzenia instalacji w wielu formach. Skrzynki można zamontować zarówno natynkowo, jak i podtynkowo, wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Nasze produkty są ponadto skonstruowane tak, by zapewniać jak najwyższą ochronę przed niepowołanymi osobami, próbującymi dostać się do naszej korespondencji i spełniają europejskie normy EN 13724.

Skrzynki Pakomatic PJK

są przeznaczone specjalnie do usług kurierskich. Daje komfort “domowego paczkomatu”, czyli odbioru paczki we własnym domu o dowolnej porze. To rozwiązanie, które lubiane jest przez intensywnie żyjących lokatorów, cierpiących na wieczny brak czasu. Skrzynki paczkowe są spójne ze skrzynkami listowymi. Wykonane z tego samego materiału idealnie komponują się z całą strefą. Liczba skrzynek Pakomatic PJK zależna jest od ilości mieszkań w budynku. Przyjmuje się, że optymalną ilością jest średnio 1 skrzynka paczkowa na 10 mieszkań. System wskazujący kurierom, która skrzynka z puli jest obecnie dostępna, pozwala na ograniczenie ich liczby oraz wielkości całej instalacji, bez utraty funkcjonalności. Mieszkaniec otrzymuje jednorazowy PIN, który pozwoli mu na otwarcie komory i pobranie paczki.

 

Zamek Pakomatic

Którego głównym celem było zachowanie bezpieczeństwa oraz dostępność dla wszystkich mieszkańców, nawet tych bez smartfona. Dlatego zamek podzielony jest na 2 części - zdalną, która umożliwia kurierowi na umieszczenie paczki w odpowiednim miejscu oraz klawiaturę, która pozwala na jej odbiór w średnio 15 sekund.

Gablota

Jest miejscem komunikacji wewnątrz spółdzielni mieszkaniowej, dlatego miejsca na nią nie zabraknie również w instalacji Pakomatic. To tu mieszkańcy zapoznają się z ogłoszeniami i informacjami.

Kosz ułatwiający recykling

Zamiast wyrzucać ulotki do zwykłego kosza, wrzuć je do zintegrowanego kosza na papier w strefie pocztowej. Pozwoli to nie tylko na łatwiejszą segregację odpadów, ale również pomoże w zachowaniu porządku i estetyki.

Nazwa inwestycji

Widoczna na samym szczycie instalacji pocztowej? Profesjonalnie wykonany grawer nada budynkowi oryginalny charakter, a dodatkowe podświetlenie podkreśli wyjątkowość apartamentów.

duża skrzynka na paczki

JAK DZIAŁA PAKOMATIC PJK?

Obsługa paczek

Skrzynki Pakomatic to niezbędny element każdej nowoczesnej strefy pocztowej. Obsługując paczki i inne przesyłki, gabarytami przekraczające otwór wrzutki listowej. Umieszczanie i odbiór przesyłki odbywa się poprzez otwarcie drzwiczek zabezpieczonych specjalnym zamkiem Pakomatic.

Skrzynki współdzielone

Pakomatic to wspólna pula skrzynka dla wszystkich mieszkańców. Są używane rzadziej niż skrzynki listowe i zazwyczaj szybko opróżniane, dlatego rozwiązanie znane z paczkomatów pozwoli na zaoszczędzenie miejsca i środków.

Łatwość obsługi

Z tym poradzi sobie każdy - wystarczy wpisać na klawiaturze otrzymany kod PIN! Nie ma potrzeby dostępu do internetu lub skanowania kodów QR!

Inteligentny zamek Pakomatic

Obsługiwany za pomocą telefonu i klawiatury, pozwala na dostęp wszystkim klientom, nawet tym bez smartfona.

System otwarty

Pozwala na dostęp do skrzynek każdej firmie kurierskiej czy cateringowej.

Zintegrowany

Skrzynki instalowane są już na etapie deweloperskim, co pozwala na umieszczenie wszystkich skrzynek, zarówno listowych, jak i paczkowych w jednym miejscu. Może to być wnętrze budynku lub centralny punkt osiedla.

Przemyślany i sprawdzony

Żeby zoptymalizować liczbę obsługiwanych przesyłek, dobierane są skrzynki różnych rozmiarów. Ich wielkość jest wielokrotnością skrytek listowych, dlatego są zawsze zintegrowane i spójne.

Optymalny dobór liczby 

Żeby dobrze zoptymalizować ilość i wielkość skrzynek Pakomatic PJK zapraszamy do kalkulatora. Warto mieć na uwadze, że na 10 mieszkań, powinna przypadać co najmniej 1 skrzynka.

0001154 procenty pjk pakomatic wer1 1

JAK DOBRAĆ LICZBĘ SKRYTEK?

Przyjmujemy, że na każde 10 mieszkań powinna przypadać co najmniej 1 skrzynka Pakomatic. Jednocześnie, warto mieć na względzie, iż istnieją ich dwa rozmiary - Pakomatic Tetris 20 i Tetris 40.  Połowa modelu powinna składać się z mniejszych skrytek, natomiast reszta z większych. Jeśli pozwala na to geometria budynku, warto zaopatrzyć swoją instalację w większą ilość skrzynek dla wygody lokatorów.

Planując montaż, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii:

- Czy skrzynki Pakomatic będą blisko mieszkańców? Bez sensu jest umieszczać instalacje w odległych punktach osiedla.

- Czy skrzynki są widoczne dla mieszkańców i kuriera? Pozwoli to uniknąć niejasności i łatwo dostarczyć przesyłkę w odpowiednie ręce.

- Czy urządzenie stoi w bezpiecznym miejscu? Najlepiej, jeśli przewidziane jest wewnątrz budynku lub dobrze widocznym dla mieszkańców punkcie osiedla.

- Czy urządzenie stoi pod zadaszeniem? Jeśli instalacja jest planowana na zewnątrz, zadaszenie zwiększy komfort oraz ochronę przesyłek przed działaniem czynników zewnętrznych.

- Czy w miejscu instalacji urządzenia jest choć minimalny zasięg GSM? Do poprawnego działania instalacji jest on wymagany, dlatego odradzamy stawianie instalacji np. w podziemnych garażach.

WYBÓR LOKALIZACJI

domowy paczkomat
click & collect

TYP ZABUDOWY

Tak jak w przypadku każdego klasycznego produktu PJK, skrzynki Pakomatic PJK mogą występować w kilku różnych typach zabudowy.

przesyłkomaty
skrzynka dla kuriera
strefy pocztowe
pocztowe strefy

JAKIE STREFY PROJEKTUJĄ ARCHITEKCI?

STREFA PRESTIGE

To połączenie skrzynek listowych oraz Pakomatic. Skrzynki paczkowe są tu zintegrowane jako dolny wiersz, na przemian instalowane są dwie skrzynki tetris 20 i jedna Tetris 40. Zaletą tej instalacji jest pewność przewidzenia liczby poszczególnych skrzynek oraz optymalne wykorzystanie miejsca.

STREFA ZEBRA

To połączenie na zmianę kolumn skrzynek paczkowych i listowych. Konfiguracja sprawdza się, gdy jest dużo miejsca na szerokość w klatce lub holu. Dużą zaletą jest też umieszczenie skrzynek Pakomatic na tej samej wysokości, co skrzynki listowe.

STREFA SYMETRIA

Demonstruje możliwości komponowania skrzynek i dowolnej realizacji przez PJK. Jeśli występuje np. nieparzysta ilość mieszkań, dodatkowe miejsce można przeznaczyć na więcej skrzynek Pakomatic PJK.

STREFA WSCHÓD-ZACHÓD

Pozwala na dowolne dokładanie kolumn po prawej lub lewej stronie. To jedno z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W tę instalację łatwo wkomponować też gablotę, a skrzynki listowe i Pakomatic występują na tej samej wysokości.

Menu