Skrzynka na listy i paczki Pakomatic

skrzynka na paczki
skrzynka na paczki pocztowe

Nowoczesna skrzynka na listy i paczki Pakomatic to wyjątkowy sposób na odbieranie przesyłek w wygodny i bezpieczny sposób. Kurierzy, choć dostarczają je pod same drzwi, często mijają się z domownikami, gdyż ci są w pracy. Dobrą alternatywą są paczkomaty, jednak nie każdy sklep oferuje taki rodzaj wysyłki. Poza tym automat, choć wygodny, może być znacznie oddalony od naszego miejsca zamieszkania. Pakomatic i PJK połączyły siły, by wspólnie stworzyć rozwiązanie, które zażegna wszystkie paczkowe problemy.

Przy tworzeniu naszego projektu zainspirowaliśmy się grą Tetris i dzięki niej stworzyliśmy skrzynki, które odznaczają się funkcjonalnością, estetyką i będą prawdziwą gratką dla wszystkich architektów. Pakomatic Tetris pozwoli na zaprojektowanie skrzynki pocztowejzgodnie z oczekiwaniami i potrzebami – to proste jak układanie klocków.

przesyłkomaty

Inteligentna skrzynka na przesyłki kurierskie

Lubimy nazywać Paczkomatic pierwszą inteligentną skrzynką na przesyłki kurierskie. Nasz produkt został zaprojektowany, wychodząc naprzeciw potrzebom każdego nowoczesnego człowieka, żyjącego w ciągłym biegu. Rozwiązujemy tzw. „Problem Ostatniej Mili”, czyli trudność z dostarczeniem przesyłki na ostatnim etapie jej przewozu. Obecnie Pakomatic polecamy wszystkim deweloperom, ponieważ korzystający z niego mieszkańcy chwalą sobie go za wygodę oraz jakość i estetykę, które gwarantowane są przez ponad 40 lat obecności PJK na rynku produktów pocztowych. Nigdy więcej oczekiwania w stresie na kuriera i podróży do punktu pocztowego na drugim końcu miasta.

Elementy dużej skrzynki na listy i paczki


Każda duża skrzynka na listy i paczki dostosowana jest do indywidualnych potrzeb inwestora. Wśród możliwych elementów, które zostaną ujęte w projekcie, znajdują się:

 • skrzynki listowe – podstawowy element każdej strefy pocztowej, ponieważ każde mieszkanie musi posiadać przynajmniej jedną,
 • skrzynki na paczki,
 • gablota– miejsce komunikacji wewnątrz spółdzielni mieszkaniowej, gdzie mieszkańcy zapoznają się z ogłoszeniami i informacjami,
 • zamek – to podstawa bezpieczeństwa oraz dostępności dla wszystkich mieszkańców, nawet tych bez smartfona. Jest on podzielony na 2 części: zdalną, która umożliwia kurierowi umieszczenie paczki w odpowiednim miejscu, oraz klawiaturę, która pozwala na jej odbiór w średnio 15 sekund,
 • kosz – zintegrowany ze strefą pocztową i ułatwiający segregację odpadów. Dodatkowo pomaga w zachowaniu porządku i estetyki miejsca,
 • grawer z nazwą instytucji lub adresem – nadaje unikalny charakter każdemu projektowi.

To od Ciebie zależy, które z wymienionych elementów skrzynek listy i paczki, zostaną ujęte w Twoim projekcie. Możesz nie tylko usuwać wybrane moduły, ale także odpowiednio dostosować ich ilość i położenie.

Skrzynki na paczki

Nasze skrzynki na paczki są przeznaczone specjalnie do usług kurierskich. Oferują komfort „domowego paczkomatu”, czyli odbioru paczki we własnym domu o dowolnej porze. To rozwiązanie, które lubiane jest przez intensywnie żyjących lokatorów, cierpiących na wieczny brak czasu. Skrzynki paczkowe są spójne ze skrzynkami listowymi. Wykonane z tego samego materiału idealnie komponują się z całą strefą.

Liczba skrzynek na paczki kurierskie zależna jest od ilości mieszkań w budynku. Przyjmuje się, że optymalną ilością jest średnio 1 skrzynka paczkowa na 10 mieszkań. System wskazujący kurierom, która skrzynka z puli jest obecnie dostępna, pozwala na ograniczenie ich liczby oraz wielkości całej instalacji, bez utraty funkcjonalności. Mieszkaniec otrzymuje jednorazowy PIN, który pozwoli mu na otwarcie komory i pobranie paczki.

Dlaczego warto wybrać skrzynki dla kurierów?

Ostatnie lata zmieniają rynek usług pocztowych, co powoduje, że skrzynki dla kurierów są coraz bardziej pożądanym elementem przestrzeni. W domach jednorodzinnych z powodzeniem zastępują je wrzutnie na paczki. Od 2015 roku rynek przesyłek kurierskich przewyższył ilość wysłanych listów, a z roku na rok zwiększa się także ilość paczek, która średnio przypada na jedno gospodarstwo domowe. Wiąże się to z dużym wzrostem popularności zakupów online, na co niewątpliwy wpływ miała również pandemia. Możliwość bezkontaktowego odbioru przesyłek była wtedy nieoceniona, a wiele osób polubiło taki sposób dostarczania paczek.

Nasze nowoczesne skrzynki dla kurierów zagwarantują bezpieczeństwo i estetykę na długie lata. Przygotowując naszą ofertę, skupiliśmy szczególną uwagę na możliwości obsadzenia instalacji w wielu formach. Produkty można zamontować zarówno natynkowo, jak i podtynkowo, wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Są one ponadto skonstruowane tak, by zapewniać jak najwyższą ochronę przed niepowołanymi osobami, próbującymi dostać się do naszej korespondencji i spełniają europejskie normy EN 13724.

Statystyki jasno mówią, że numerem 1 spośród wszystkich udogodnień w budynku jest właśnie strefa pocztowa. Poświęcając jej więcej uwagi, podkreślisz oryginalność i nowoczesność budynku, jednocześnie zdobywając uznanie i zainteresowanie przyszłych mieszkańców. Warto bowiem podkreślić, że nasze rozwiązanie jest w zasadzie prywatnym paczkomatem, pozwalającym swobodnie odebrać zamówienie o każdej porze dnia, a jego obsługa jest bardzo intuicyjna.

duża skrzynka na paczki

W jaki sposób działa skrzynka kurierska?

Sposób działania naszej skrzynki kurierskiej jest niezwykle prosty, co sprawia, że z rozwiązania chętnie korzystają nie tylko młodzi lokatorzy, ale także osoby starsze. Przesyłkę można odebrać o dowolnej porze, co pozwala na bezkontaktowe dostarczenie poczty bez konieczności pamiętania o jej odbiorze z paczkomatu. Zadbaliśmy, aby wszystko przebiegało szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Obsługa paczek

Skrzynki Pakomatic obsługują przesyłki, które gabarytami przekraczające otwór wrzutki listowej. Umieszczanie i odbiór paczkiodbywa się poprzez otwarcie drzwiczek zabezpieczonych specjalnym zamkiem Pakomatic. Lokatorzy muszą jedynie wpisać na klawiaturze otrzymany kod PIN. Nie ma potrzeby dostępu do internetu lub skanowania kodów QR.

Skrzynki współdzielone

Nasze skrzynki współdzielone są przez wszystkich mieszkańców. Są używane rzadziej niż skrzynki listowe i zazwyczaj szybko opróżniane, dlatego rozwiązanie znane z paczkomatów pozwoli na zaoszczędzenie miejsca i środków. Otwarty system pozwala na dostęp do skrzynek każdej firmie kurierskiej czy cateringowej.

Przemyślana instalacja skrzynek

Skrzynki instalowane na etapie deweloperskim, co pozwala na umieszczenie wszystkich skrytek, zarówno listowych, jak i paczkowych w jednym miejscu. Może to być wnętrze budynku lub centralny punkt osiedla. Żeby zoptymalizować liczbę obsługiwanych przesyłek, dobierane są skrzynki różnych rozmiarów. Ich wielkość jest wielokrotnością skrytek listowych, dlatego są zawsze zintegrowane i spójne.

0001154 procenty pjk pakomatic wer1 1

Jak dobrać ilość skrzynek na paczki?

Ustalenie odpowiedniej ilości skrzynek na paczki jest kluczowe. Przyjmujemy, że na każde 10 mieszkań powinna przypadać co najmniej 1 skrzynka Pakomatic. Jednocześnie, warto mieć na względzie, iż istnieją ich dwa rozmiary: Pakomatic Tetris 20 i Tetris 40. Połowa modelu powinna składać się z mniejszych skrytek, natomiast reszta z większych. Jeśli pozwala na to geometria budynku, warto zaopatrzyć swoją instalację w większą ilość skrzynek dla wygody lokatorów.

domowy paczkomat
click & collect

Lokalizacja i montaż skrzynek kurierskich

Duże znaczenie ma odpowiednio dobrana lokalizacja i właściwy montaż skrzynek kurierskich. Umożliwiamy instalację wewnątrz budynków, co pozwala na stworzenie dużej strefy pocztowej, lub na zewnątrz. W drugim przypadku jest to rozwiązanie korzystniejsze dla kurierów i listonoszy. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego miejsca? Przede wszystkim należy:

 • upewnić się, iż montaż nastąpi w miejscu, które nie będzie oddalone od mieszkańców osiedla,
 • zadbać o widoczność skrzynek dla kurierów i lokatorów,
 • wybrać bezpieczne miejsce – wewnątrz budynku lub dobrze widocznym punkcie na zewnątrz,
 • dodać zadaszenie w przypadku skrzynek zainstalowanych poza budynkiem,
 • mieć pewność, że w miejscu montażu urządzenia jest choć minimalny zasięg GSM, który jest niezbędny do poprawnego działania systemu.

Odradzamy stawianie instalacji np. w podziemnych garażach, gdyż przez zakłócenia w działaniu sieci mogą one nie działać optymalnie.

Typy zabudowy skrzynek na paczki

Oferujemy różne typy zabudowy skrzynek na paczki, tak jak w przypadku każdego klasycznego produktu PJK. Do dyspozycji naszych klientów pozostają modele:

 • podtynkowe wbudowane wewnątrz ściany,
 • podtynkowe częściowo zabudowane,
 • natynkowe,
 • wolnostojące.

Każdy wariant ma swoje zalety, a jego wybór zależy od charakteru inwestycji. Wersje podtynkowe wymagają przygotowania odpowiedniej wnęki i zazwyczaj montuje się je w holach czy klatkach lokatorskich. Modele natynkowe i wolnostojące częściej spotkać można na zewnątrz, co pokrywa się także z innymi dostępnymi u nas produktami, w tym skrzynkami wolnostojącymi kwasoodpornymi.

przesyłkomaty
skrzynka dla kuriera
strefy pocztowe
pocztowe strefy

Strefy dużych skrzynek na paczki

Nasi architekci mogą zaproponować kilka stref dużych skrzynek na paczki. Każda z nich będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Uwzględnimy bowiem charakter lokalizacji i specyfikę nieruchomości.

Strefa Prestige

To połączenie skrzynek listowych oraz Pakomatic. Skrzynki paczkowe są tu zintegrowane jako dolny wiersz, na przemian montowane są dwie skrzynki Tetris 20 i jedna Tetris 40. Zaletą tej instalacji jest pewność przewidzenia liczby poszczególnych skrzynek oraz optymalne wykorzystanie miejsca.

Strefa Zebra

To połączenie na zmianę kolumn skrzynek paczkowych i listowych. Konfiguracja sprawdza się, gdy jest dużo miejsca na szerokość w klatce lub holu. Dużą zaletą jest też umieszczenie skrzynek Pakomatic na tej samej wysokości, co skrzynki listowe.

Strefa Symetria

Demonstruje możliwości komponowania skrzynek i dowolnej realizacji przez PJK. Jeśli występuje np. nieparzysta ilość mieszkań, dodatkowe miejsce można przeznaczyć na więcej skrzynek Pakomatic PJK.

Strefa Wschód-Zachód

Pozwala na dowolne dokładanie kolumn po prawej lub lewej stronie. To jedno z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W tę instalację łatwo wkomponować też gablotę, a skrzynki listowe i Pakomatic występują na tej samej wysokości.

Pomoc w dobrze skrzynek na paczki i listy

Jako doświadczony partner wiemy, jak ważne dla odpowiedniej współpracy jest zapewnienie wsparcia i pomocy w doborze skrzynek na paczki i listy. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach lub nurtują Cię jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy Ci wszystkie szczegóły, rozwiejemy wątpliwości i doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania. Zapraszamy.

Menu