Gabloty ze szkła hartowanego

Gabloty ze szkła hartowanego pełnią istotną rolę w prezentowaniu różnorodnych eksponatów, począwszy od drogocennych kolekcji, sztuki i nagród, aż po zamieszczanie ważnych informacji dla mieszkańców osiedla czy uczniów w szkole. Najbardziej popularnym materiałem, z jakiego tego rodzaju gabloty są wykonywane jest szkło hartowane. To eleganckie, a jednocześnie trwałe rozwiązanie, które nadaje się doskonale do wielu zastosowań. Poniżej przyjrzymy się, dlaczego gabloty ze szkła hartowanego cieszą się tak dużą popularnością, jak wykonujemy je w PJK oraz jakie korzyści daje nam posiadanie gablot ze szkła hartowanego.

Wysokiej jakości witryny, tablice i gabloty ze szkła hartowanego

Gabloty ze szkła hartowanego

Oferowane wszelkiego rodzaju tablice, gabloty i witryny ze szkła hartowanego pozwalające na umieszczanie ważnych informacji czy różnego rodzaju eksponatów są wykonywane zawsze z najwyższej jakości komponentów, które bazują oczywiście na szkle hartowanym, ale także na wysokiej jakości metalach czy naturalnym drewnie.

Dlatego też gabloty ze szkła hartowanego stanowią nieodzowny element szkół, biur, osiedli mieszkalnych czy innych budynków użyteczności publicznej, który każdego dnia podkreśla obecność placówki na najważniejszych wydarzeniach o klasie lokalnej, regionalnej czy nawet międzynarodowej.

Takie gabloty często używane są również w domach, jeśli chcemy w odpowiedni sposób zabezpieczyć i zaprezentować ważne dla nas eksponaty i pamiątki. W ofercie możemy znaleźć wiele rodzajów tablic i gablot, które mogą być ponadto dodatkowo wzmacniane. Wybrana gablota może się więc różnić, chociażby rodzajem zamknięcia, kolorystyką, wykończeniem, liczbą półek, ale także ich wysokością, szerokością i głębokością. Dzięki temu każdy z nas wybierze idealny model, w którym umieści liczne medale, prace, pamiątki czy informacje w przypadku placówek szkolnych i oświatowych.

Co więcej, gabloty ze szkła hartowanego mogą zostać wyposażone w dodatkowe oświetlenie, które jeszcze bardziej wyeksponuje zawartość. Dzięki temu meble spełnią wszelkie potrzeby zarówno dekoracyjne, ochronne, jak i informacyjne.

Dlaczego tak chętnie wybierane są gabloty ze szkła hartowanego?

Jak już wiemy, gabloty wykonane ze szkła hartowanego cieszą się aktualnie ogromnym zainteresowaniem z kilku ważnych powodów. Do najważniejszych z nich bez dwóch zdań możemy zaliczyć:

Elegancję i estetykę

Szkło hartowane, dzięki swojej przezroczystości, jakości i elegancji, dodaje prestiżu każdemu eksponatowi. Nieskazitelne szkło świetnie komponuje się z różnymi stylami wystroju wnętrza, od klasycznego, po nowoczesny.

Trwałość i bezpieczeństwo

Szkło hartowane to materiał o zdecydowanie zwiększonej wytrzymałości w porównaniu do tradycyjnego szkła. Proces hartowania sprawia, że staje się ono bardziej odporne na uderzenia i wstrząsy. W przypadku uszkodzenia rozpada się ponadto na małe, tępe kawałki, co zwiększa bezpieczeństwo w razie niespodziewanego wydarzenia.

Odporność na zarysowania i uszkodzenia

Gabloty ze szkła hartowanego są w końcu mniej podatne na zarysowania niż ich odpowiedniki wykonane z tradycyjnego szkła. To bardzo istotne, zwłaszcza jeśli planujemy eksponować cenne kolekcje, które wymagają szczególnej ochrony, ale także w przypadku umieszczania gablot w budynkach użyteczności publicznej, gdzie każdego dnia szkło będzie miało kontakt z wieloma osobami.

Gdzie sprawdzą się gabloty ze szkła hartowanego?

Gabloty ze szkła hartowanego to jak już wiemy idealne rozwiązanie do wielu miejsc, gdzie istnieje potrzeba eleganckiego i bezpiecznego eksponowania cennych przedmiotów czy też ważnych informacji. Przede wszystkim tego typu gabloty znajdują swoje zastosowanie w przestrzeniach muzealnych, galeriach sztuki czy wystawach, gdzie eksponaty wymagają nie tylko estetycznego wyeksponowania, ale także ochrony przed uszkodzeniami.

Wnętrza firm, biur, czy salonów kolekcjonerskich również zyskują na prestiżu, prezentując swoje produkty czy wyróżnione osiągnięcia w eleganckich gablotach ze szkła hartowanego. Ich bezpieczeństwo i trwałość stanowią bowiem kluczowe elementy, szczególnie gdy chodzi o eksponaty o dużej wartości.

Gabloty ze szkła hartowanego znakomicie sprawdzą się również w domowych kolekcjach, umożliwiając właścicielom eleganckie i nowoczesne przedstawienie swoich cennych kolekcji, bez względu na to, czy są to numizmaty, pamiątki podróży czy cenne biżuterie.

Nie możemy także nie wspomnieć o lokalach handlowych, jubilerskich czy sklepach z ekskluzywnymi produktami. Gabloty ze szkła hartowanego stanowią wówczas doskonałe narzędzie do podkreślenia wartości oferowanych produktów. Dzięki nim, klient może z bliska podziwiać wyjątkowe detale i jakość eksponatów.

Na koniec należy także nadmienić, że gabloty ze szkła hartowanego to nie tylko miejsca na drogocenne przedmioty, ale to także witryny, o których już wspominaliśmy powyżej. Dlatego też sprawdzą się one doskonale w szkole, biurze, urzędzie czy innym budynku, gdzie ważne jest zamieszczanie regularnie ważnych informacji dla odwiedzających.

Zapewnij sobie doskonałą jakość z PJK Grupa!

PJK Grupa zapewnia wykonanie m.in. najwyższej jakości gablot i witryn ze szkła hartowanego. Jest to bowiem firma z ogromnym doświadczeniem i ponad 45-letnią historią. Oznacza to, że możemy być pewni najwyższej jakości użytych materiałów, usług i świetnego designu dostosowanego do indywidualnych potrzeb Klienta.

Firma posiada bowiem nowoczesny park maszynowy, który pozwala na kompleksową usługę, począwszy od projektowania, aż do końcowego wykonania gablot i witryn. Wszelkie produkty są wytwarzane ze sprawdzonych, jakościowych surowców, dostarczanych przez największych europejskich producentów. Dzięki temu PJK Grupa gwarantuje swoim Klientom najwyższą jakość, pełne zadowolenie i spełnienie wszelkich europejskich norm!

Menu