Kompleksowa obsługa i cięcie CNC blach w PJK Grupa

W PJK Grupa już od ponad 46 lat specjalizujemy się w wytwarzaniu i implementowaniu najwyższej jakości skrzynek na listy, urządzeń pocztowych i innych nierdzewnych elementów architektury. Dzięki bogatemu parkowi maszyn, jak i ogromnemu doświadczeniu jesteśmy w stanie naszą pracę wykonywać z najwyższą starannością, z najwyższej jakości materiałów, co z kolei pozwala na uzyskiwanie świetnego designu. Wraz z upływem lat nasza firma rozwijała skrzydła nie tylko na rynku polskim, ale także europejskim i tak też rozpoczynając od małego przedsiębiorstwa produkcyjnego, obecnie możemy zaprosić Państwa do dużego i bardzo nowoczesnego parku maszyn, gdzie możecie skorzystać z usług i zakupu produktów wyłącznie najwyższej klasy.

W końcu jedynie elementy spełniające szereg określonych wymogów technicznych, mogą zostać oddane do użytkowania naszym Klientom. Dlatego też w codziennej pracy korzystamy z tak nowocześnie wyposażonego parku maszyn, w którym odbywa się profesjonalna obróbka metali – nasze urządzenia pozwalają nam na kompleksową usługę, od projektowania 3D elementów blaszanych, przez doskonałe laserowe cięcie i gięcie blach, aż po tłoczenie, formowanie, spawanie, zgrzewanie czy też lakierowanie proszkowe.

 

Jakie usługi w swoim zakresie zapewnia PJK Grupa?

W naszych projektach zawsze staramy się łączyć zarówno efektywność, jak i efektowność. Oferujemy kompleksowe usługi obróbki CNC elementów stalowych, aluminiowych, nierdzewnych, mosiężnych, miedzianych, plastikowych, a nawet szklanych – począwszy od ustalenia wymagań i warunków technicznych Klienta, poprzez projektowanie i opracowanie technologii, wykonanie prototypu, a skończywszy na produkcji finalnej.

Dzięki zastosowaniu najnowszych maszyn CNC takich liderów jak: Trumpf, Amada, Gema, Zund, Universal Robots czy Yaskawa Motomann oraz nowoczesnych technologii w obróbce metali, gwarantujemy najwyższą jakość, powtarzalność, terminowość dostaw oraz konkurencyjne ceny.

Nasza wykwalifikowana kadra chętnie pomaga klientom w rozwiązywaniu wszelkich problemów technicznych związanych z nowymi i istniejącymi projektami, a w zakresie naszych usług wykonujemy takie czynności jak:

 • Projektowanie 3D elementów blaszanych

Dzięki tej usłudze jesteśmy w stanie zaprojektować i następnie zaimplementować do produkcji dowolny element stalowy. Ponadto nasza wykwalifikowana i doświadczona grupa inżynierów jest w stałym kontakcie z Klientem, doradzając mu w wielu kluczowych kwestiach.

 • Laserowe cięcie i wykrawanie

Pracując na nowoczesnych maszynach marki Triumpf jesteśmy w stanie bez przeszkód obrabiać blachy do 8 mm, wykonane z aluminium, stali, miedzi czy mosiądzu. Świadczymy usługi cięcia detali wg rysunków i kompleksową obróbkę kompletnych produktów.

 • Tłoczenie, formowanie i gięcie blach

W tym celu korzystamy z pras mimośrodowych 6-160T oraz pras hydraulicznych 6-100T. Krótki czas wykonania i wdrożenia takiej produkcji zawdzięczamy z kolei własnej narzędziowni, która pozwala nam na uzyskiwanie dowolnego kształtowania blach dla produkcji średnio i wielkoseryjnej. Zapewniamy przy tym najwyższą precyzję, powtarzalność i szybkość działania. Ponadto do każdego elementu jesteśmy w stanie wykonać indywidualną analizę kosztów.

 • Gięcie blach

Gięcie blach w PJK Grupa odbywa się na prasach krawędziowych Amada HFE2 100T 3M. Są one sterowane w aż siedmiu osiach CNC, co w efekcie pozwala na gięcie blach cienkich do 5 mm na długości do 3 metrów. Ponadto elektroniczny pomiar kąta zapewnia nam niesamowitą precyzję, jak i możliwość wykonania gięcia średnich i dużych serii produktów z zapewnieniem powtarzalności.

 • Spawanie blach i profili

Blachy oraz profile spawamy metodą MAG i TiG, które pozwalają nam na precyzyjne cięcie, nitowanie, toczenie, frezowanie, szlifowanie czy polerowanie wszelkich elementów z blach.

 • Zgrzewanie

W swoim parku maszyn posiadamy celę do zgrzewania invertorowego Yaskawa Motomann o mocy 55KW. Taki sprzęt jest w stanie wykonywać precyzyjne łączenie blach stalowych, aluminiowych czy kwasoodpornych. Zgrzewamy również na kilku zgrzewarkach punktowych stacjonarnych i kleszczowych.

 • Lakierowanie

Wszystkie elementy lakierujemy w naszej lakierni proszkowej marki GEMA, zbudowane są 3 linie 3 linie: zrobotyzowana, automatyczna i ręczna. To pozwala nam na uzyskiwanie wyłącznie najbardziej jakościowej powłoki i odpowiedniej jej polimeryzacji. Ponadto na bieżąco sprawdzamy wszelkie parametry lakierowania proszkowego, by ustrzec się jakiejkolwiek pomyłce. Zapewniamy kontrolę jakości i testy w komorze solnej.

 • Składanie, montaż, pakowanie i wysyłka

Kompletacja wyrobów, montaż detali i elektroniki,  montaż nitonakrętek, elementów PEM, nitowanie, znakowanie, skręcanie na specjalnie do tego przygotowanej linii.

Posiadamy linię produkcji opakowań z kartonu i jesteśmy w stanie na bieżąco produkować opakowania  dostosowane do wymagań klienta.

Na koniec czeka nas już tylko montaż wykonywany na profesjonalnej linii montażowej, pakowanie (zarówno ręczne, jak i wspomagane automatyką) oraz wysyłka na terenie całej Europy!

Cięcie blach niezawodnymi maszynami Triumpf

W PJK Grupa do laserowego cięcia blach używamy wyłącznie najwyższej klasy maszyn Triumpf, które umożliwiają rozcinanie materiałów metalowych o różnej grubości. Podstawą ich funkcjonowania jest promień lasera, który jest prowadzony, formowany i połączony. Jego działanie następuje w momencie zetknięcia się z przedmiotem. Wówczas materiał jest obrabiany, roztapia się lub odparowuje. Co istotne, moc lasera skupia się tylko na jednym punkcie, którego średnica nie przekracza pół milimetra! Proces ciecia następuje z kolei w momencie skupienia się ciepła w jednym punkcie i całkowitego przeniknięcia przez materiał.

Co istotne, w przeciwieństwie do innych, mniej nowoczesnych metod, maszyny Triumpf nie oddziałują na blachę ogromną siłą, a laser wykonuje swoją pracę bezdotykowo. Co za tym idzie, narzędzie nie ulega zużyciu, a na materiałach nie powstają żadne uszkodzenia lub odkształcenia.

Jakie są zalety laserowego cięcia blach w PJK Grupa?

Do głównych zalet laserowego cięcia blach na maszynach marki Triumpf zaliczamy przede wszystkim:

 • Różnorodność materiałów – otóż z wykorzystaniem naszego lasera możemy bezpiecznie i z najwyższą jakością ciąć praktycznie wszystkie materiały powszechnie wykorzystywane w obróbce przemysłowej – od stali, przez aluminium, aż po szkło. Ponadto jesteśmy w stanie ciąć blachy o zróżnicowanych grubościach.
 • Dowolność konturów – laser urządzenia rozgrzewa bowiem materiał tylko miejscowo, dzięki czemu pozostała część materiału nie jest obciążona termicznie. Dzięki temu szczelina cięcia jest nieznacznie szersza aniżeli promień, co daje możliwość gładkiego cięcia bez zadziorów. Co za tym idzie, w zdecydowanej większości przypadków unikamy czasochłonnej obróbki wykańczającej.
 • Wysokiej jakości krawędzie cięcia – cięcie wykonywane jest przy ultrakrótkich impulsach, w czasie których odparowuje prawie każdy materiał i wpływ ciepła pozostaje niedostrzegalny. W ten też sposób jesteśmy w stanie uzyskać wysokiej jakości krawędzie cięcia bez nadtapiania.
Menu