Skrzynki na listy z wideodomofonem

Skrzynki na listy od lat kojarzą nam się z tradycyjnymi miejscami, gdzie listonosz zostawia nam korespondencję, awizo, ewentualnie małe przesyłki. Od zawsze miały one tradycyjny, prostokątny kształt z jednym wrzutem. Upływ lat, rozwój technologii i zapotrzebowania społeczeństwa spowodowały jednak, że obecnie nie pełnią one wyłącznie funkcji pojemnika na pocztę, ale również domofonu – powiemy więcej, obecnie mogą być one wyposażone nawet w wideodomofon, dzięki czemu zawsze wiemy, kto próbuje się do nas dostać lub dostarczyć nam paczkę. Jest to więc swego rodzaju domowy mini monitoring, który pozwala nam na weryfikowanie przychodzących osób na naszą posesję.

Takie urządzenia poza dobrze nam znaną wrzutką na korespondencję, posiadają funkcjonalną kamerę, która montowana jest wewnątrz lub na zewnątrz budynku – w zależności od tego, czy z domofonu otwieramy już furtkę zewnętrzną, czy też wpuszczamy gości wewnątrz budynku mieszkalnego. W tak prosty sposób możemy mieć pełen dostęp do widoku na terenie wejściowym. Co więcej, taki sprzęt umożliwia nam kontakt głosowy, zatem jest o wiele bardziej nowoczesny aniżeli tradycyjny domofon. Jak więc widzimy, montaż skrzynki na listy z wideodomofonem jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią technologiczne i innowacyjne gadżety, a zarazem chcą posiadać bardzo praktyczne urządzenie, które zastępuje nie tylko zwykłą skrzynkę na listy, ale także domofon.

Jak dobrze wybrać skrzynkę na listy z wideodomofonem?

Coraz większe grono Klientów interesuje się zakupem zestawu składającego się ze skrzynek pocztowych wraz z wideodomofonem. Niestety, bardzo często decydują się na takie rozwiązanie w momencie, gdy budowa jest już na etapie wykończenia i niestety albo ograniczamy się wówczas tylko do niektórych rozwiązań, albo też musimy nieco zmodyfikować pierwotne plany. Poniżej więc damy Państwu kilka wskazówek, które mogą okazać się kluczowe przy wyborze takiego typu skrzynek pocztowych.

Po pierwsze, bardzo dużo zależy od tego, jak duży jest nasz budynek. Wybór więc będzie uzależniony w dużej mierze od liczby mieszkańców – w zależności od tego należy dobrać odpowiedni panel wielolokatorski już na etapie planowania instalacji. Następnie, jako deweloper musimy zdecydować, czy stacja bramowa będzie montowana na słupku, czy też będzie wmurowana podtynkowo/natynkowo. Ważne jest oczywiście też sterowanie. Odbywa się ono za sprawą specjalnego monitora wideodomofonu – w tym momencie należy zastanowić się więc, ile urządzeń będziemy otwierać z poziomu panelu. Większość modeli posiada dwa przekaźniki, dzięki czemu możemy wysterować nie tylko bramę wejściową, ale również, chociażby drzwi do klatki. Na rynku pojawiają się monitory, posiadające pamięć, dzięki czemu możemy mieć dostęp do funkcji pozwalającej na nagrywanie filmu lub robienie zdjęcia w momencie wykrycia ruchu. To jednak nie wszystko. Nowoczesne skrzynki pocztowe z wideodomofonem pozwalają oczywiście na szyfrowanie za pomocą szyfratora lub czytnika zbliżeniowego. Co za tym idzie, mamy bardzo ułatwiony dostęp, bez konieczności posiadania kluczy – w tym celu możemy wybrać indywidualny kod do bramki/drzwi lub też użyć czynnika kart zbliżeniowych, a nawet linii papilarnych! Pamiętajmy jednak, by dobierać sprzęt w zależności od zastosowania.

Jak dobrać skrzynkę na listy do wideodomofonu?

Dzięki takiej nowości na rynku nie potrzebujemy na swojej posiadłości dwóch niezależnych urządzeń, a wystarczy stacja bramowa w formie skrzynki na listy. Wybierając np. skrzynkę na listy przelotową, posiadającą wrzutnik na listy, zachowujemy wszelką funkcjonalność skrzynki pocztowej wraz ze stacją bramową, posiadającą wideodomofon oraz szyfrator, dzięki czemu nie musimy nosić ze sobą kluczy.

Jak jednak dobrać odpowiednio taką skrzynkę z urządzeniem wideo? Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku standardowych paneli, zwracajmy uwagę na wymiary skrzynki – szczególnie jeśli zamierzamy ją umieścić natynkowo lub podtynkowo. Dokładnie wymierzmy naszą przestrzeń, a następnie dostosujmy jej wielkość pod liczbę lokatorów w budynku. Istotną kwestią jest również fakt, gdzie skrzynki będą umieszczane. W zależności od tego należy wybrać materiał. Grupa PJK w swojej ofercie posiada zarówno skrzynki natynkowe, podtynkowe, jak i wolnostojące, wykonane ze stali kwasoodpornej, lakierowanej i nierdzewnej – co za tym idzie niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci opadów, wiatru czy promieniowania UV będą urządzeniu niestraszne! Na koniec dodajmy również możliwe rozwiązania dla samych mieszkańców. Do systemu możemy bowiem użyć różnej wielkości monitorów (4,3 cala, 7, czy też 9 cali), które mogą posiadać takie dodatki, jak funkcja pamięci, sterowanie różną ilością urządzeń, funkcja głośnomówiąca, czy też przyciski dotykowe umożliwiające zamykanie furtki, włączenie/wyłączenie wideo lub mikrofonu.

 
Menu